KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13857356
nr 1385 7356
Carl Erik Törner
(1862-1911), Sverige
Signerad, daterad 1901, Motala. Akvarell, 31x44 cm, yttermått inklusive ram: 46x60 cm
Carl Erik Törner, svensk tecknare och målare född 1862, död 1911.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:53:59
21/3 06:21:31
22/3 07:12:56
Carl Erik Törner
Läs mer om Carl Erik Törner